|     |     |   054-235-6001 |   מעצבת פנים - נטשה ספיאניק

עיצוב פנים והלבשת הבית בחיפה

עיצוב פנים והלבשת הבית בחיפה

כאשר קיבלו את המפתחות לדירה החדשה בבניין המודרני רב הקומות, המשפחה הייתה אובדת עצות. החלל הגדול, חסר החינניות והריק העלה בהם מספר שאלות בלתי נלאה:

  • ?כיצד להפיח חיים בדירה החדשה בעלת הקירות הריקים
  • ?כיצד לשלב בריהוט המודרני את המזכרות והפריטים האהובים מהדירה הישנה
  • כיצד להפוך חדר קטן למשרד רב פונקציאונלי, אשר יכול לשמש גם כחדר עבודה וגם כחדר מנוחה נוסף עבור האורחים אשר באים לביקור

יש לקחת בחשבון כמובן, שאם מדובר בדירה חדשה עדיף לפנות אל המעצבת לא בעת קבלת המפתח ושלב המעבר, אלא כמה שיותר מוקדם כדי לאפשר תכנון מותאם אישית לצרכים שלכם. במצב כזה, אנשי המקצוע יוכלו בזמן הבנייה לשנות את תוכניות הדירה בהתאם לרצונות האינדיבידואלים שלכם ובכך לתת לכם את דירת חלומותיכם. שינוי זה יכול לבוא על ידי ביטוי בדבר המינימאלי ביותר כגון: הזזת שקעי החשמל למיקומים המדויקים הנחוצים לכם (דבר כשלעצמו כבר מהווה שינוי משמעותי) או בדבר יותר משמעותי כמו הריסה\הוספה של קיר והתאמת מערכת מיזוג הרצויה לכם בהתאם לתוכניות המעצבת.

בפרויקט ספציפי זה, לא נעשה שינוי בתוכניות החשמל, המיזוג והאינסטלציה. אך במטבח עצמו נעשו כמה שינויים והתאמות.

עיצוב המטבח

בין הסלון למטבח היה מוצב חוצץ בטון אותו הורדנו. דופן מגרות המטבח אשר נחשפו חופו באלגנטיות על ידי שיש בדוגמא מדויקת לשיש המחפה את שאר משטחי המטבח. באותו חומר חופה גם ה"אי" אשר הוזמן ועוצב בהתאמה במיוחד לפרויקט.

עיצוב הסלון

בדירה זו, כמו ברוב הדירות הסטנדרטיות בישראל, הסלון והמטבח מיוצגים בחלל אחד פתוח. לכן, יש חשיבות מועצמת לחלוקת החלל לאזורים בצורה הנכונה והיעילה ביותר. לאחר התאמת ציפיות עם הלקוחות, עמדה בפנינו משימה- שילוב חלק גדול מן הרהיטים האיכותיים הקיימים מהבית הקודם עם עיצוב חדיש ועדכני. נבחרה ספה יפה ומודרנית המתאימה במידותיה לחלל הקיים, שטיח איכותי, תאורה ווילונות. בנוסף נבחר לסלון שולחן "קפה" איטלקי נמוך בעל יחידות אחסון אשר מוטמעות בו בדרך מעניינת ועיצובית. התמונות האהובות ובעלות הייחוד של המשפחה נתלו על הקירות וסט הכלים העתיק והיפה סודר בצורה מודרנית בארון הזכוכית שבסלון. כל הקומפוזיציה יצרה שילוב אורגני של חדש וישן ונתנה לחלל מראה אלגנטי, חמים ואחיד ובכך ענתה על רצונות הלקוחות.

עיצוב חדרי הרחצה

לעיתים ישנם מצבים שבהם התכנון הקיים של הדירה מאלץ את חדר הרחצה לתת מענה גם לצורכי רחצה וגם לצורכי כביסה ואחסון. מצבים כאלה מעלים אתגר חדש בפני המעצבת ודורשים אסטרטגיית תכנון חלל מיוחדת. בנוסף לכלים הסניטריים המותקנים מראש בדירה, הוספנו ארון בהזמנה אישית אשר נבנה בצורה מותאמת לצורך אחסון מכונת הכביסה והמייבש. בארון נכללו מדפים וחללים המותאמים לאחסון כלים נוספים כגון: מטאטאים, מגבים, דליים, מגהץ ואבקות כביסה למיניהן. לסגירת התמונה הכללית, מוקמו בחדר פריטים מעניינים ומיוחדים המשלבים מזכרות הניתנו לבעלת הבית מהמטופלים האוהבים שלה וחפצים נוספים הניקנו לצורך קישוט.

עיצוב חדרי השינה

כורסא חדשה בעיצוב איטלקי, מנורות שולחן מעוצבות משני צידי המיטה, כריות מסוגננות וציור אשר נתלה מעל ראש המיטה. כל אלה מילאו את החדר בצבעים ונתנו חיים לריהוט האהוב של חדר השינה (מיטה בעלת ראש נפתח המאפשר אחסון כריות ושמיכות- פריט לא נפוץ וייחודי לשוק הישראלי). חדר הארונות נסגר בדלת עם חריטת לייזר בהזמנה אישית לצורך ייפוי חיצוני וגם לחיוניות אוורור החפצים המאוחסנים בו. כמובן, גם בחדר השינה שולבו על הקירות תמונות ויצירות הקרובות ללב הדיירים.

עיצוב המשרד

עיצוב המשרד היה מתכונן עד אחרון הפרטים הקטנים. היה צורך להכניס לתוך החדר רבות.

לצורך עבודה

מחשב, מדפסת, שולחן עבודה המשתרע על שני קירות ובצדדיו ארונות אחסון.

לצורך יצירת מקום רגיעה ומנוחה

במשך היום לנכדים הקטנים המבקרים (ובו זמנית לתת מקום זמין למחסה מהם לצורך נמנום והחזרת הכוחות) נרכשו: מסך טלוויזיה גדול וספה נפתחת אשר אליה הוצמד שולחן הפרדה.

לצורך שימור והצגת הספרייה הביתית

נבחרו שני ארונות תצוגה אשר הוצבו בצורה סימטרית בצידי החדר. בנוסף יש בי רצון לציין את שמחתי בעת שמיקמתי את הספרים בצורה עיצובית בארונות, כי הספרים לא ניקנו לצורך תצוגה ועיצוב בלבד, אלא מדובר בספרים אמיתיים, איכותיים, אשר בעלי הבית קראו באהבה ושמרו בקפידה במהלך השנים.

עיצוב המסדרון

קירות המסדרון לבשו על עצמם פיסות אומנות מקרמיקה וצבעי אקרילי אשר היו חלק מאוצרות בעלת הבית ונבחרו להשתלב יחד בקומבינציה אחת.
וכאן הסתיימה עבודתי בפרויקט זה..